Podsumowanie Black Friday w sklepie z bielizną Ettiene. 0

Na samym początku zacznijmy od najważniejszego - co to w ogóle jest za idea Black Friday. Po co  się ją organizuje oraz jakie korzyści ona przynosi i skąd się w ogóle wzięła.  I teraz zaczynamy wyjaśniać od końca poprzedniego zdania: idea Black Friday oczywiście przybyła do naszego pięknego kraju zza oceanu, czyli z USA. Jest to pierwszy piątek po Dniu Dziękczynienia i amerykanie od tego dnia zaczynają sezon świąteczny w handlu.  W tym dniu wiele sklepów czynnych jest w wydłużonych godzinach, a nawet całą dobę. W promocjach udział biorą niemal wszystkie sieci handlowe, w tym sklepy z elektroniką czy sklepy odzieżowe (w tym niemal każdy sklep z bielizną). Promocje sa przeróżne: czasem są dodatkowe produkty do zamówienia lecz najczęściej  są to rabaty.


Jak wcześniej było wspomniane jest to dzień w którym rozpoczyna się sezon. Czemu więc sklepy dają zniżki i rabaty? Po pierwsze wyprzedają poprzednią kolekcję (najczęściej letnią), po drugie dość często sklepy muszą się zatowarować w olbrzymich ilościach produktów, a płatności za te produkty są odroczone. Jeżeli na początku wysprzedadzą nieco asortymentu,dość często w cenie zakupu, to ich płynność finansowa zostanie utrzymana. Co dostaje klient? Klient po otrzymaniu zniżki lub rabatu będzie zadowolony z zakupu i bardzo możliwe, że wróci do sklepu na ponowny zakup - typowa sytuacja gdzie i sklep i klient są zadowoleni z transakcji.


Dlaczego rabaty i zniżki w Black Friday są większe w USA niż w Polsce? Dość często jest to złudzenie. Do mediów przebijają się największe, najbardziej nośne medialnie promocje ( np - 90% dla pierwszych 5 klientów). Drugim powodem są marże, które występują w USA. Tak samo bywa w handlu detalicznym i internetowym w Polsce. Na przykładzie sklepu z bielizną możecie Państwo sprawdzić, dość często u nas w regularnej sprzedaży są produkty, które w sieciach detalicznych są o kilkadziesiąt złotych droższe za ten sam zestaw. Mając wysoką marże początkową, można robić duży upust. Kolejnym powodem jest skala sprzedaży, która jest połączona z zamożnością amerykańskiego konsumenta. Mówiąc kolokwialnie: więcej zarabiają, na więcej mogą sobie pozwolić. Większe obroty pozwalają na negocjacje większych zniżek u producentów. Zamknięte koło.


Jak więc wyglądał Black Friday 2018 w sklepie Ettiene?


Myślę, że nie zawiedliśmy Państwa. Oprócz promocji i zniżek jednostkowych i to dla produktów z aktualnych kolekcji np
- bokserki męskie marki Puma już od 49,99 zł
- figi damskie UMBRO od 44,99 zł za sześć sztuk
- bokserki Pierre Cardin od 39,99 zł za 3 sztuki


były jeszcze promocje do 30% wartości całego zamówienia i to również dla produktów będących już w przecenie. Promocje trwały cały weekend i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem naszych klientów.  Dziękujemy za zakupy u nas. Obiecujemy, że za rok również znajdą Państwo u nas moc przecen i rabatów z okazji Black Friday 2019.

Już teraz gorąco zapraszamy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl